akvaristika

Sevelie pruhovaná (Sewellia lineolata) chov a odchov.

Diskuze o akvarijních rybkách, chov akvarijních ryb, péče o akvarijní rybičky a jejich rozmnožování

Sevelie pruhovaná (Sewellia lineolata) chov a odchov.

Nový příspěvekod Skergos » 12 lis 2019, 00:11

Dobrý večer.
Rád by jsem požádal o radu zkušenější akvaristy ohledně druhu :Sevelie pruhovaná (Sewellia lineolata).
1.Otázka týkající se chovu ve společné nádrži (250 l/7 jedinců-2 samci,5 samic).
Je možné,že tento druh sekundárně v případě nevhodných podmínek likviduje rostlinné osazenstvo nádrže?
Podle dostupných informací se snažím tyto rybky krmit jak rostlinnou,tak živou potravou(patentky,nitě,červy,okurka,mrkev,vločky,SERA Viformo.).
I co se týká podmínek pro chov,mají dle standartu min. dobré podmínky.
Popisovaná situace s "devastací rostlin" začala zhruba 5 dní po vypuštění tohoto druhu do společné nádrže.
Udivuje mne,že k devastaci dochází i u tuholistých rostlin.
Ve společné nádrži nemám žadné jiné druhy ryb,které by byly schopny toto dokázat.

2.Rád by jsem se pokusil o odchov tohoto druhu,(i když je obtížný).
S akvaristikou mám sice letité zkušenosti,ale v oblasti mřenkovitých naprosto žádné.
Dočetl jsem se,že u druhu "Sewellia lineolata" je vhodné pro podporu odchovu střídat noční a denní teplotu
vody.Může mi prosím nějaký zkušený akvarista objasnit,jaký je ideální rozdíl mezi noční a denní temperaturou vody pro úspěšný odchov?
Předem děkuji za případnou odpověď.
Skergos
Host

Zpět na Akvarijní ryby a živočichové